حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

پنج شنبه, ۲۰ مرداد , ۱۴۰۱ Thursday, 11 August , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 3937 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 2 تعداد دیدگاهها : 10×
قوم عرب افتخار سرزمین ایران
25 تیر 1400 - 15:46
شناسه : 3155
2

احسان سپهوند – قوم عرب همواره به عنوان یکی از اقوام نجیب و شریف ایرانی در برهه های مختلف حساس این مرز و بوم، چه در زمان حضور انگلستان، چه مبارزه علیه طاغوت و چه در زمان جنگ تحمیلی در صف مقدم ایستادگی، پایمردی و حفظ کیان و استقلال کشور حضوری چشمگیر داشته است. اقوام عرب […]

ارسال توسط :
پ
پ

احسان سپهوند – قوم عرب همواره به عنوان یکی از اقوام نجیب و شریف ایرانی در برهه های مختلف حساس این مرز و بوم، چه در زمان حضور انگلستان، چه مبارزه علیه طاغوت و چه در زمان جنگ تحمیلی در صف مقدم ایستادگی، پایمردی و حفظ کیان و استقلال کشور حضوری چشمگیر داشته است.

اقوام عرب نه تنها در جنگ ها و مبارازت، ستونی ثابت در استان خوزستان بوده اند، بلکه در جنگ نرم و تلاش دشمنان ایران و اسلام برای نابودی اقتصاد کشور، همواره با تولیدات کشاورزی و دامی بزرگترین خدمات به اقتصاد کشور در جلگه حاصلخیز خوزستان را بر عهده داشته اند.

قوم عرب در خوزستان با صمیمت و خونگرمی و تعصب و برادری و برابری همواره در کنار سایر اقوام بزرگ خوزستان برای حفظ تمامیت نظام مقدس جمهوری اسلامی از هیچ فداکاری فروگذار نبوده است. در سالهای اخیر به دلیل مشکلات عدیده که ذکرشان تکرار مکررات است و سوءمدیریتی که لذت های طبیعت را به کام مردم خوزستان همچو زهر کرده است و باران زیبایی که با فضولات انسانی مخلوط و به روی فرش خانه شهروندان آمده؛ هوایی که آلوده ترین سموم صنعتی را به همراه داشته و در نهایت زندگی در کنار رودی که دیگر توان تامین آب شرب همجوارانش را نداشته، مجالی برای سکوت باقی نمی گذارد.

مرور اخبار سالهای گذشته مشحون است تکرار ماموریت و اعزام نمایندگان ویژه فلان دستگاه برای بررسی فلان معضل در خوزستان که صرفا برای ایجاد جو روانی و آرام کردن فضای اعتراضات مردمی به منصه نمایش گذاشته شده و خیلی زود هم به بوته فراموشی سپرده شده است.

فقدان توجه به نیازهای اولیه مردم خوزستان تاجایی پیش رفته که حتی احشام نیز به دلیل تشنگی یک به یک تلف می شوند و تصویری حزن انگیز و غمبار را از زندگی پر از رنج مردم خوزستان در سراسر جهان به نمایش گذاشته است.

از سالها پیش، بسیاری از دلسوزان نظام نسبت به مخاطرات بی توجهی به خوزستان خصوصا ادامه طرح های انتقال آب متذکر شدند اما عده ای کویرنشین منتفذ با کشیدن مرزهای کذایی استان های خود را در حدود و ثغور مرزهای توسعه ترسیم و مردم مظلوم خوزستان اعم از عرب، لر بختیاری، بهمئی، ترک قشقایی و سایر اقوام شریف از منافعی که سالها متعلق به آنها بود محروم نمودند.

با وجود این و بی لیاقتی برخی از مدیران ارشد انتصابی و انتخابی استان خوزستان در ادوار مختلف و فقدان صدایی از مردم خوزستان در مدیریت های راس کشور، روز به روز منافع مردم دیار کارون آب رفت تا اینکه در چنین روزی خشکید!

اگر امروز تصاویری از اعتراضات اقوام عرب در بخش های غربی استان خوزستان در رسانه های معاند منتشر می شود و دشمنان نظام با تمام وجود از موقعیت فعلی خوزستان خرسند و شادمان هستند؛ در دل هر ایرانی آشوبی به پاست که چه کسی شرایط این استان را به این مرحله کشاند؟!

فریاد اقوام غیور عرب برای ایجاد اغتشاش و آشوب و نشانه مخالفت با نظام نیست بلکه فریاد واعطشا برای دستیابی به حقی که گرفتنی ست و نه دادنی.

اقوام غیوری که در مرزهای مجاور با کشور عراق با زنان و کودکان، هم مرزبانی می کنند و هم با دامپروری و کشاورزی به اقصاد کشور رونق می بخشند.

خطب رسول الله(ص) یوم منى فقال:

نضر الله عبدا سمع مقالتى فوعاها و بلغها من لم یسمعها…ثلاث لایغل علیهن قلب عبد مسلم: اخلاص العمل لله و النصیحه لائمه المسلمین و اللزوم لجماعتهم.

امام صادق(ع) فرمود: رسول خدا(ص) در منى براى مردم سخنرانى کرد و فرمود: خدا خرم و شادان کند بنده‏اى را که سخنم را بشنود و در گوش گیرد و به کسانى که نشنیده‏اند برساند،… سه چیز است که دل هیچ مسلمانى با آن خیانت نکند: خالص نمودن عمل براى خدا، خیرخواهى پیشوایان مسلمین و همراه بودن با جماعت مسلمین.

اقوام شریف عرب بدانند که تمامی اقوام مسلمان و شیعه خوزستانی همراه و همدل دوشادوششان نسبت به علمکرد ادوار مسئولین بی کفایت معترض هستند و از تمامی جوانان و نوجوانان با غیرت عرب می خواهند که مواظب حضور دشمنان انقلاب در میان جمعیت معترض به بی آبی باشند و انتظار دارند که اگر کسی مخل امنیت این استان شده و موجبات آشوب و دلخوشی دشمنان نظام را فراهم آورده است و با پیگیری مجدانه و خلاف شرع و خلاف قانون در پی انتقال منافع این استان به سایر نقاط کشور است چه در سال های اخیر و چه در گذشته با جدیدت تام و تمام مواخذه شود و تمامی طرح های انتقال آب که مردم این استان را از حق قانونی و شرعی و همیشگی خود محروم کرده به صورت کامل تعطیل و برای همیشه برچیده شود.

نهادهای متولی اگر به دنبال مقصران ایجاد فضای امنیتی در استان خوزستان هستند در داخل مرزهای کشور و در خارج از مرزهای استان جستجو کنند که مردم خوزستان خصوصا قوم عرب خالص ترین عشایر شیعه وفادار به کشور هستند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.