حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

شنبه, ۴ تیر , ۱۴۰۱ Saturday, 25 June , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 3349 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 2 تعداد دیدگاهها : 10×
ویسی با جسارت به بومی‌ها فرصت دهد / خروجی فوتبال خوزستان نزدیک به صفر است
19 مهر 1400 - 10:13
شناسه : 4619
1

پایگاه خبری جنوب آگاه/خوزستان اولین کاپیتان تیم فولاد با بیان این‌که متاسفانه خروجی فوتبال خوزستان باتوجه به هزینه‌های میلیاردی که در چند سال اخیر شده، نزدیک به صفر است، گفت: مهد فوتبال کشور هستیم ولی در تیم هایمان به فوتبالیست‌های خوزستانی فرصت نمی‌دهیم. سیاوش بختیاری زاده در گفت و گو با پایگاه خبری جنوب آگاه […]

ارسال توسط :
پ
پ

پایگاه خبری جنوب آگاه/خوزستان اولین کاپیتان تیم فولاد با بیان این‌که متاسفانه خروجی فوتبال خوزستان باتوجه به هزینه‌های میلیاردی که در چند سال اخیر شده، نزدیک به صفر است، گفت: مهد فوتبال کشور هستیم ولی در تیم هایمان به فوتبالیست‌های خوزستانی فرصت نمی‌دهیم.

سیاوش بختیاری زاده در گفت و گو با پایگاه خبری جنوب آگاه با بیان این که خروجی فوتبال خوزستان در این سال ها خوب نبوده است، اظهارکرد: تیم ملی در مقدماتی جام جهانی بازی می کند و آیا خروجی فوتبال خوزستان این است که ما تنها صالح حردانی را در تیم ملی داشته باشیم؟ وقتی تیم ملی ایران برای اولین بار به جام جهانی رفت، پنج شش بازیکن تیم ملی از خوزستان بودند که همان موقع نیز پیشکسوتان خوزستان و کارشناسان بزرگ فوتبال کشور و خوزستان به آقای حشمت مهاجرانی معترض بودند که فوتبال خوزستان بیش از پنج شش بازیکن حق دارد که بازیکن در تیم ملی داشته باشد.

خروجی فوتبال خوزستان چیست؟

وی افزود: وقتی به آن نسل نگاه می کنیم و شاهد حضور قلیچ خانی، پروین، حجازی، عبداللهی و اسکندریان در تیم ملی بودیم، کسی جرات نداشت از بزرگی فوتبال، اسم آن ها را بیاورد ولی خوزستانی ها می گفتند که در کنار برزگری، نظری، قاسم پور، ایرانپاک و کازرانی باید در تیم ملی سهمیه بیشتری داشته باشیم اما امروز وقتی لیست ۳۰ نفره تیم ملی را می بینیم، تنها از داشتن حردانی ذوق می کنیم. می خواهم بدانم خروجی فوتبال خوزستان در حال حاضر چیست؟

مهد فوتبالیم اما به خوزستانی ها فرصت نمی دهیم

پیشکسوت فوتبال با اشاره به هزینه هایی که باشگاه های لیگ برتری و لیگ یکی استان دارند، گفت: چقدر از این هزینه ها، سودش به بازیکنان خوزستانی و این استان رسیده است؟ ما مهد فوتبال کشور هستیم ولی به فوتبالیست های خوزستانی فرصت نمی دهیم. لیگ برتر چند روز دیگر شروع می شود اما هنوز تیم های نفتی مشکل دارند، در حالی که رقبای این تیم ها اردوهای سوم و چهارم خود را هم برگزار کرده اند و چندین بازی تدارکاتی داشته اند.

حردانی ها و مریدی های زیادی در خوزستان داریم

وی با بیان این که باتوجه به شرایط باشگاه فولاد و بسته بودن پنجره آن باید فقط به حفظ شرایط قبل دلخوش باشیم، افزود: این در حالی است که فولاد در چند جبهه بازی های بسیار سنگینی دارد و با تغییر در مدیریت باشگاه و در راس کادرفنی نیز مردم انتظار دارند که فولاد جهش رو به جلو داشته باشد که در این شرایط حال خوزستانی ها از فولاد و حتی تیم های نفتی و لیگ یکی استان، انتظار دارند که نگاه بسیار حرفه ای تر و مهربانه تری با فوتبالیست های خوزستانی داشته باشند زیرا معتدیم که صالح حردانی ها و سینا مریدی های زیادی در خوزستان داریم که باید کشف شوند. اگر در این سال ها با مریدی مهربانه تر رفتار می شد، اکنون هافبک ثابت تیم ملی بود. مریدی ها سرمایه های فوتبال خوزستان هستند که باید حفظ شوند.

در خوزستان به پرورش استعداد نمی پردازیم

بختیاری زاده عنوان کرد: آقای کریم شریفی یکی از مربیان پایه فوتبال، حرف بسیار خوبی می زند، او می گوید ما استعدادیابی می کنیم اما استعدادها را پرورش نمی دهیم. خوزستان استعداد زیادی دارد که با کشف این استعدادها، مرحله مهم پرورش استعدادها را داریم که متاسفانه به آن نمی پردازیم. من به عنوان کسی که بیش از ۴۵ سال در ورزش خوزستان بودم با جرات می گویم، اگر هر سه تیم لیگ برتری استان، تمام نفرات شان هم خوزستانی باشد، هیچ ترس و واهمه ای برای نتیجه گیری نداشته باشند زیرا خوزستان پتانسیل لازم را دارد و نباید این همه هزینه کنیم و بازیکن خارج از استان بیاوریم، در حالی که شبیه همان بازیکن را در استان داریم که اگر به آن فرصت و میدان دهیم تا تجربه کسب کند، بهترین شرایط را رقم می زند.

خروجی فوتبال خوزستان نزدیک به صفر است

وی با بیان این که متاسفانه خروجی فوتبال خوزستان باتوجه به هزینه های میلیاردی که در چند سال اخیر داشته ایم، نزدیک به صفر است، افزود: این خروجی اصلا خوب نیست و نظر مثبتی نسبت به خروجی فوتبال خوزستان ندارم. البته راهکار برای خروج از این وضعیت این است که تیم های خوزستانی از جمله فولاد که امکانات سخت افزاری بسیار خوبی دارد و باتوجه به مدیریت خوب گرشاسبی و علاقه و تعصب ویسی به خوزستان، باید با جسارت بیشتر، فرصت بیشتری را به فوتبالیست های خوزستانی بدهیم. حتی فیروز کریمی هم که بازدیدی از امکانات ورزشگاه فولاد داشت، می گفت بایرن مونیخ هم این امکانات را ندارد و با دیدن این امکانات متعجب شده بود.

ویسی با جرات و جسارت بیشتر به خوزستانی ها فرصت دهد

این پیشکسوت فوتبال  ادامه داد: خیلی ها وحشت دارند که پنجره باشگاه فولاد بسته است که فصل قبل هم گفتم این پنجره بسته فرصت خوبی برای نکونام است که این فرصت را به خوزستانی ها و بازیکنان تیم های پایه فولاد بدهد و اکنون هم می گویم که پنجره بسته یک فرصت است که بابد از آن استفاده کرد تا نفرات خوبی به تیم اصلی فولاد اضافه شود. امیدوارم باتوجه به این که ویسی فرزند خوزستان است و بازیکن و مربی فولاد هم بوده است، با جرات و جسارت بیشتری به خوزستانی ها فرصت بدهد و البته گرشاسبی و هیات مدیره نیز باید حمایت کنند.

مدارس فوتبال، محل خوبی برای استعدادیابی نیستند

وی در ادامه نیز با بیان این که مدارس فوتبال محل خوبی برای کشف استعدادها نیستند، عنوان کرد: هزینه حضور یک بازیکن در یک دوره از مدارس فوتبال حدود ۵۰۰ هزار تومان است که باتوجه به معیشت مردم و وضعیت اقتصادی نه چندان خوب مردم، خانواده هایی که وضعیت مالی خوبی دارند، فرزندان خود را در مدارس فوتبال ثبت نام می کنند، در حالی که فوتبال در ملاشیه، کوت عبدالله و حصیرآباد است، مناطقی که متمول نیستند که این قدر برای حضور در مدارس فوتبال هزینه کنند. پس استعدادهای ما در همان سن کم در آن مناطق از بین می روند. نسلی که ما در دهه ۶۰ در خوزستان بازی می کردیم، از زمین های خاکی و مناطق محروم بود. به نظرم در این سال ها استعدادیابی های ما نمایشی بوده و پرورش استعداد هم در کار نبوده است.

فوتبال تهران نان و سفره خود را از بخش پایه جدا کرده است

بختیاری زاده با اشاره به کار خوب تهران در فوتبال پایه، افزود: سال ها است که فوتبال تهران، نان و سفره خود را از تیم های پایه فوتبال کشور جدا کرده است و مطمئن باشید امسال هم در لیست پایه تیم های ملی، حدود ۱۸ بازیکن از تهران خواهد بود. در تهران در بخش پایه بسیار خوب کار می شود و حتی خیلی از استعدادهای شهرستانی مثل خوزستان هم چون می دانند به آن ها توجه نمی شود، وارد تیم های پایه تهران می شوند.

واسطه ها مقصر نیستند

وی در ادامه نیز با بیان این که صد درصد واسطه ها به فوتبال خوزستان ضربه زده اند، گفت: البته  این واسطه ها مقصر نیستند زیرا آن ها دنبال سود و جیب خود هستند و ضربه ای که ما از این بابت خوردیم از مدیریت فوتبال مان است که به واسطه ها چنین فرصتی را می دهند. ضعف مدیریتی و ترس از دست دادن صندلی مدیریت باعث شده که مدیران ما عقل، جیب و حرمت تیم را به دست واسطه ها بدهند.

پرچم فوتبال خوزستان در دست کودایی است

این پیشکسوت فوتبال در پایان نیز با تمجید از عملکرد زهره کودایی گلر تاریخ سار تیم ملی فوتبال بانوان، گفت: متاسفانه ساعت ورود او را به خوزستان پس از صعود تیم ملی به مرحله نهایی جام ملت ها متوجه نشدیم، وگرنه بهترین استقبال را از او انجام می دادیم. کودایی در قلب فوتبال خوزستان است و اکنون پرچم فوتبال خوزستان در دست این بانوی فوتبالیست است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.