حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

پنج شنبه, ۳۰ دی , ۱۴۰۰ Thursday, 20 January , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2451 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 2 تعداد دیدگاهها : 10×
ولایت‌پذیری سردار سلیمانی از تفکر علوی و فاطمی او نشأت می‌گرفت
10 دی 1400 - 12:15
شناسه : 8285
0

گروه استان‌ها ـ فرمانده سپاه استان خوزستان بابیان اینکه سردارسلیمانی مولود تفکرعلوی و فاطمی بود،گفت:سردارسلیمانی با تمام وجود در ولایت‌پذیری و سربازی ولایت کم نمی‌گذاشت. به گزارش پایگاه خبری جنوب آگاه از  دزفول،  مراسم گرامیداشت سالروز حماسه ۹ دی، فرا رسیدن ایام فاطمیه و سالگرد شهادت حاج قاسم با حضور فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان […]

ارسال توسط :
پ
پ

گروه استان‌ها ـ فرمانده سپاه استان خوزستان بابیان اینکه سردارسلیمانی مولود تفکرعلوی و فاطمی بود،گفت:سردارسلیمانی با تمام وجود در ولایت‌پذیری و سربازی ولایت کم نمی‌گذاشت.

به گزارش پایگاه خبری جنوب آگاه از  دزفول،  مراسم گرامیداشت سالروز حماسه ۹ دی، فرا رسیدن ایام فاطمیه و سالگرد شهادت حاج قاسم با حضور فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان سردار سرتیپ  پاسدار حسن شاهوارپور در حسینیه ثارالله شهرستان دزفول  با حضور آحاد مردم برگزار شد.

سردار سرتیپ حسن شاهوارپور در این باره اظهار داشت: شهرستان دزفول به مانند خیمه‌ی امام حسین(ع) است خیمه‌ای که سال‌های سال مردم شریف، ولایتمدار و عاشورایی شهرستان دزفول شهرمقاومت در این مکان مقدس یاد و خاطره شهدای عاشورا را گرامی داشته اند.

وی با بیان اینکه دی ماه، ماه حادثه‌هاست، افزود: ۱۹ دی ماه سال۱۳۵۶ اولین حرکت قیام مردم قم به صورت علنی آغاز شد و بعد از این حادثه مردم تبریز و همچنین ۱۳دی ماه شهادت سردار مقاومت حاج قاسم سلیمانی و دیگر حوادث‌ که در این ماه اتفاق افتاده است.

سردار شاهوارپور با بیان اینکه انقلاب اسلامی، انقلاب فاطمی است، گفت: عصاره تلاش‌ها و مجاهدت‌های حضرت زهرا(س) و فرزندان این بانوی عزیز؛ حرکت انقلاب اسلامی است که ریشه در حرکتی است که امام علی(ع) در روز غدیر با انتخابی که خداوند متعال و با ابلاغی که پیامبراکرم(ص) در تاریخ کردند این حرکت آغاز شد.

وی در ادامه بیان کرد: زمانی که سقیفه تشکیل شد عده‌ای به نام صحابه جمع شدند تا پایه‌ریزی انحراف را در مکتب پیامبراکرم(ص) شروع کنند. حضرت زهرا(س) در دفاع از ولایت یک به یک در منازل صحابه را زدند و هشدار دادند که یک انحراف دارد در تاریخ حاکمیت اسلامی به اراده‌ی مسلمین اتفاق میافتد؛ که در این باره شش نفر بیشتر پاسخ مثبت ندادند.

فرمانده سپاه خوزستان با بیان اینکه حضرت زهرا(س) بعد از این حادثه کمتر از سه ماه بعد از رحلت پیامبر(ص) به شهادت رسیدند و نیز ۲۵سال امیرالمومنین(ع) خانه نشین شدند، گفت: زمانی که نوبت به حکومتداری امیرالمومنین(ع) رسید آنهایی که در جنگ‌ها کنار پیامبر(ص) و برای امیرالمومنین(ع) شمشمیر می‌زدند برای سهم خواهی دنیایی خود آمدند که امام علی(ع) در پاسخ به این افراد آن حرکتی را که نسبت به برادرش عقیل انجام داده بود، پاسخ آنها را داد.

وی در ادامه بابیان اینکه انقلاب اسلامی بعد از ۱۴۰۰ سال در سال۵۷ به پیروزی رسید، گفت: درانقلاب اسلامی حرکتی منتقب با نگاه حضرت زهرا (س) که با آن سختی‌ها و مشقت‌ها که برای دفاع از هدایت دنبال کردند، دوباره در تاریخ تکرار شد.

فرمانده سپاه خورستان به سه حادثه مهم که امنیت ملی را به خطر انداخت اشاره کرد و گفت: جنگ تحمیلی یکی از این حوادثی بود؛ جنگی که برای ساقط کردن جمهوری اسلامی اتفاق افتاد. جنگی که همراه  با جنایاتی از قبیل بمباران و مورد اصابت قرار دادند شهرهای ما، حملات شیمیایی، ورود به مرزها و همچنین مردم را به اسارات گرفتندتا ما را شکست بدهند و مجاب به تسلیم کنند و امنیت ملی ما را به خطر بندازند.

وی در ادامه گفت: دیگر حادثه ارتحال امام(راحل) بود که همه نگران بودند که بعد از امام(راحل) چه اتفاقی رخ می‌افتاد، تکلیف رهبری چه می‌شود؛ که در این باره یک انسان شایسته به تمام معنا مقام معظم رهبری انتخاب شدند و این مسئولیت وماموریت را برعهده گرفتند. دیگر حادثه که امنیت ملی ما را به خطر انداخت حادثه فتنه سال ۸۸ بود.

وی در ادامه گفت: امام فرمودند مسئولان به سمت دنیا نروند، مسئولان به سمت حزبگرایی نروند، اگر به سمت حزبگرایی رفتند حزب است که آنها را حرکت می دهد و کاری به منافع ملی ندارد، ولی متاسفانه این اتفاق رخ داد و این شخصیت‌ها آمدند صحنه گردان اتفاقی شدند.

سردارشاهوار در ادامه افزود: انتخاباتی که بیش از ۸۰درصد مشارکت مردم شرکت کرده بودند و به عنوان یک فرصت بود  تبدیل به یک تهدید شد.

فرمانده سپاه خوزستان با بیان اینکه کسانی که  قبل از انتخابات برای مذاکره التماس می‌کردند که ما آماده هستیم با شما مذاکره کنیم و به همه‌ خواسته‌های شما جواب بدهیم،گفت: آمدند رویکرد تهدیدها و صدور قطعنامه را اجرایی کردند که در این باره ۶ قطعنامه علیه ما صادر کردندو از این فضا استفاده کردند.

این مقام مسئول در ادامه به حرمت شکنی در ایام عاشورا اشاره کرد و گفت: مردم آگاهانه وارد میدان شدند و حرکت عظیم و پرشور مردمی را در روز  ۹دی رقم زدند.

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان با بیان اینکه ۹دی در سال ۸۸ تاریخی و به یاد ماندگانی شد، گفت: ۹دی ماه روز بصیرت و حضور پرشکوه مردم در دفاع از ولایت است.

وی با بیان اینکه دشمنان ملت جمهوری اسلامی متوجه شدند که مردم در صحنه هستند، گفت: دشمن در تلاش بود ولایت را از کار بندازد که با شکست مواجهه شد. دشمنان ما باید بدانند این انقلاب زمین ساز ظهور امام منتظران است.

سردارشاهوارپور  با بیان اینکه سردارسلیمانی مولود تفکر علوی و فاطمی بود، گفت: سردار سلیمانی با تمام وجود  در ولایت‌پذیری و سربازی ولایت کم نمی‌گذاشت و شبانه ورز تلاش می‌کرد و در همین راه مردانه ایستاد و عاشقانه به شهادت رسید.

وی  در ادامه افزود:  این مسیر ولایت است که انسانی به مانند سردارسلیمانی پرورش پیدا می‌کند و تلاش مجاهدت خودش را در این مسیر می‌گیرد.

حماسه ۹دی تجلی‌گر بصیرت و فرصت شناسی ملت ایران اسلامی است

سرهنگ پاسدار محمدرضا لیلی‌زاده فرمانده سپاه دزفول، با بیان اینکه حماسه ۹دی تجلی‌گر بصیرت و فرصت شناسی ملت ایران اسلامی است و در حقیقت مردم کشورمان این روز را به یک حماسه تبدیل کردند، اظهار داشت: انقلاب اسلامی از ابتدای شکل‌گیری تاکنون همواره با فتنه‌ها و توطئه‌های بسیاری از سوی دشمنان مواجهه بوده است.

وی در ادامه افزود: در ۴۲سال گذشته نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران در برابر همه هجمه‌ها و توطئه‌ها ایستادگی کردند و توانستند با بصیرت و حضور بهنگام خود در صحنه‌های مختلف نقشه‌های دشمنان را به شکست بکشانند.

فرمانده سپاه دزفول با بیان اینکه دشمنی‌ها و توطئه‌ها علیه ملت ایران هیچگاه تمام نمی‌شود، آن را ناشی از روح آزادی خواهی و استقلال طلبی مردم شریف ایران دانست بیان کرد: حماسه ۹دی ماه تجلی حقیقی بصیرت مردم بود که توانست یکی از خطرناک‌ترین فتنه‌ها را خنثی کند.

سرهنگ لیلی‌زاده در ادامه با اشاره به اهمیت بصیرت، افزود: معنویت در کنار بصیرت امری مهم و ضروری است و در هیچ زمانی نباید ارتباط به خداوند فراموش شود، در دفاع مقدس معنویت و ولایت حرف اول را می‌زد و هیچ دلیلی مانع برای تحقق آنها نمی‌شد و رزمندگان اسلام همواره به دنبال عملیاتی کردن حرف امام راحل بودند.

فرمانده سپاه دزفول در ادامه به دستاوردهای حماسه ۹دی اشاره کرد، گفت: حماسه ۹دی طرفداری آحاد مردم از نظام مقدس جمهوری اسلامی و ولایت فقیه بود و دشمنان قسم خورده این نظام نباید این خیال را در سر بپرورانند که مردم از این نظام و ولایت فقیه دل سرد شده‌اند.

این مقام مسئول در ادامه مهم ترین دستاوردهای این حماسه را ناکامی جریان فتنه و حفظ انقلاب اسلامی دانست، گفت: مردم با احساس وظیفه و خلق حماسه شورانگیز ضمن به نمایش گذاشتن وحدت خود و وفاداری به آرمان‌های انقلاب اسلامی اثبات کردند که در مقابل هنجارشکنی‌ها و حرمت شکنی‌ها میا‌یستند و مواضع سرسختانه‌ای از خود نشان می‌دهند.

فرمانده سپاه دزفول، گفت: حماسه ۹دی اثبات کرد که ایرانیان ولایتمدار آماده جانفشانی برای حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.