حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

شنبه, ۶ آذر , ۱۴۰۰ Saturday, 27 November , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1778 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 2 تعداد دیدگاهها : 10×
نقطه عطف یا بهانه‌ای برای تخریب!/ اندیمشک آغازگر راهی نوین در عرصه انتخابات ایران
24 بهمن 1398 - 8:49
شناسه : 1723
1

نقطه عطف یا بهانه‌ای برای تخریب!/ اندیمشک آغازگر راهی نوین در عرصه انتخابات ایران بسیاری صدها مایل آن‌طرف‌تر فریاد مساوات، برابری جنسی و لزوم مشارکت سر می‌دهند و هم‌صدا با هم خواهان مشارکت بانوان در عرصه اجتماع، فرهنگ و سیاست هستند. مشارکت بانوان ایرانی در ساخت آتیه کشور و ایفای نقش در پیچ‌وخم‌های مهم و […]

ارسال توسط :
پ
پ

نقطه عطف یا بهانه‌ای برای تخریب!/ اندیمشک آغازگر راهی نوین در عرصه انتخابات ایران

بسیاری صدها مایل آن‌طرف‌تر فریاد مساوات، برابری جنسی و لزوم مشارکت سر می‌دهند و هم‌صدا با هم خواهان مشارکت بانوان در عرصه اجتماع، فرهنگ و سیاست هستند.

مشارکت بانوان ایرانی در ساخت آتیه کشور و ایفای نقش در پیچ‌وخم‌های مهم و گردنه‌های ژرف در طول تاریخ این مرز و بوم با افتخار بر کسی پوشیده نبوده و نخواهد بود.

در پنجاه سال اخیر حضور چشم‌گیر بانوان در هسته شکل‌گیری انقلاب ۵۷ را نه با چشم مسلح به بصیرت بلکه با نگاهی گذرا و سطحی نیز در خواهیم یافت وسر تعظیم مقابل بانوان و حضور و مشارکت گمنام، بی‌ادعا و سکوت پیشه فرو خواهیم آورد.

عرصه‌های اعتراضی، رفوم‌ها، انتخابات و هر نقطه که پیچی مهم برای تاریخ ایران، اسلام، خاورمیانه و جنبش‌های آزاد مردمی بنگری ردپای پر قدرت، مهم و اثرگذار بانوان را به وضوح در خواهی یافت.

انتخابات نیز به عنوان یک کنش سیاسی برای ایفای نقش و دستیابی بانوان به باورها و مطالبات بانوان از دیرباز بوده و مشارکت بانوان به عنوان فرصتی برای نمود حضور با شکوه نیمی از جمعیت اثرگذار جامعه همواره مدنظر جریانات پیش‌رو و جریان‌ساز در کشور است.

حضور بانو در کنار همسر خود در عرصه انتخابات و معرفی برنامه‌های نامزد انتخاباتی مد نظر نقطه عطف و عاملی برای تصدیق یک جریان سیاسی پویا و نویدبخش برنامه محوری در حوزه خانواده و بانوان است.

نقطه عطف انتخابات اخیر مجلس در اندیمشک بهانه‌ای بر جای تخریب و فرصتی ناب برای عده‌ای که فعالیت‌های اجتماعی را با کنش سبزی‌ پاک کنی اشتباه گرفته فراهم آورد که از این روی باید پرسید مشارکت بانوان نقط عطف یا بهانه‌ای برای تخریب بیشتر خواهد شد.

یک زوج رفاقت در زندگی مشترک را با اعتقاد به یک مبانی مشترک پیوند زدند و در اندیمشک در مسیر یک گفتمان بر عهدی که سال‌ها پیش بسته‌اند هستند، عده‌ای ناراحت و بهانه‌گیر این رفاقت را دست‌مایه تخریب کردند که از منظر نگارنده نه تنها مشارکت همسر در کنار همسر برای دست‌یابی به فردای روشن مردود نبوده بلکه باید به عنوان آغاز راه جدید در شهرستان اندیمشک نام برد.

نگارنده قصد تبلیغ و یا معرفی شخصی خاص را نداشته و تنها از منظر تلاش در جهت مشارک عموم مردم در انتختبات به موضوع می نگرم، گفتمان وحدت و سازندگی همواره در اندیمشک با نام فریدون حسنوند به عنوان لیدر و سخنران و نامزد شناخته می‌شود، اما با حضور همسر وی در کنار دیگر بانوان خط‌ونشانی پر رنگ برای آینده چهارساله اندیمشک کشیده است.

حضور فعال بانوان نگاه بسته و سنتی جامعه را اندکی تکان داده و چالشی جدید ایجاد کرده و در کنار نگاه سنتی عده‌ای که نقش بانوان را استفاده ابزاری در جهت مقاصدی خاص می‌دانند را نیز با خطر مواجه ساخته،  ورود پرقدرت زنان در کلیه عرصه‌ها و به دنبال آن ایجاد حواشی عجیب، ساختگی و بداخلاقی همواره مشهود بوده است.

در پایان حضور یک زوج در عرصه انتخابات برای یک مقصود از دیدگاه نویسنده در شهرستان اندیمشک را باید آغاز راهی دانست که  استفاده از تمام ظرفیت نیروی جامعه و مشارکت پیش از پیش بانوان در اجتماع و کورسوی امید را نوید میدهد و این امر نه تنها در خوزستان بلکه در کشور بی سابقه است و اندیمشک آغاز گر راهی نوین در عرصه انتخابات شده است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.