حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

شنبه, ۴ تیر , ۱۴۰۱ Saturday, 25 June , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 3349 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 2 تعداد دیدگاهها : 10×
طرح جدید جامع شهری اهواز ملاک عمل دستگاه‌های خدماتی باشد
20 تیر 1399 - 19:59
شناسه : 1934
2

طرح جدید جامع شهری اهواز ملاک عمل دستگاه‌های خدماتی باشد فاضل عبیات روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به بازدید روز گذشته خود از کوی سیاحی اهواز به همراه نمایندگان دستگاه‌های اجرایی از جمله شهرداری و آب و فاضلاب، اظهارداشت: در این طرح، مناطق پیرامونی اهواز(حاشیه‌ای) به محدوده شهری کلانشهر اهواز ملحق […]

ارسال توسط :
پ
پ

طرح جدید جامع شهری اهواز ملاک عمل دستگاه‌های خدماتی باشد

فاضل عبیات روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به بازدید روز گذشته خود از کوی سیاحی اهواز به همراه نمایندگان دستگاه‌های اجرایی از جمله شهرداری و آب و فاضلاب، اظهارداشت: در این طرح، مناطق پیرامونی اهواز(حاشیه‌ای) به محدوده شهری کلانشهر اهواز ملحق شده‌اند و دستگاه‌ها به طور رسمی باید از سال گذشته خدمات خود را به این مناطق ارائه می‌کردند.

وی با بیان اینکه دستگاه‌هایی مانند شهرداری اهواز اقدامات خود را شروع کرده‌اند، گفت: با این وجود ضروری است ارائه خدمات به مردم پررنگ تر باشد.

معاون عمرانی استانداری خوزستان، غرب اهواز مانند مناطق ملاشیه، کوی سیاحی، مندلی و … را در منتهی الیه محدوده شهری عنوان‌کرد و گفت: لازم است تا محدوده‌های شهری این کلانشهر به وسیله یک نوار سبز و با نهال کاری به روش‌های مهندسی ، تعیین شود.

عبیات تصریح‌کرد: در این صورت به حفظ محدوده ساخت و سازها، خدمات شهری و کاربری‌های دیگر کمک می‌شود اما باوجود برنامه‌ریزی های انجام شده تاکنون در این رابطه اقدامی صورت نگرفته است.

معاون امور عمرانی استانداری خوزستان با بیان اینکه شهرداری اهواز در تلاش برای انجام اقدامات لازم برای انجام مسئولیت‌های خود در برابر طرح جدید جامع شهری است، افزود: این طرح اتفاق بسیار خوبی است که می‌تواند به توسعه و ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای مناطق پیرامونی منجر شود.

وی یادآورشد: پیش از این دستگاه‌هایی مانند شهرداری، آب و فاضلاب، توزیع برق و … در خدمات‌رسانی به این مناطق از نظر حوزه وظایف و مسئولیت‌ها با مشکلاتی روبه‌رو بودند ولی بعد از ابلاغ این طرح، ارائه خدمات دستگاه‌ها به عنوان یک تکلیف و الزام قانونی محسوب می‌شود.

آمادگی مردم مناطق پیرامونی اهواز برای عمل به تعهدات

عبیات همچنین در بخش دیگری از این گفت‌وگو با اشاره به اینکه مردم نیز در برابر خدماتی که دستگاه‌ها ارائه می‌دهند تعهداتی دارند، گفت: در بازدیدهای مختلف که صورت گرفت، مردم ساکن مناطق پیرامونی اعلام کرده‌اند که در صورت ارائه خدمات و ایجاد رضایت‌، آمادگی دارند تا در قبال این خدمات به تعهدات خود در برابر اینگونه دستگاه‌ها عمل کنند.

وی ادامه‌داد: این موضوع در گرو همکاری ۲ طرفه مردم و دستگاه‌های خدمات‌رسان است اما در هر صورت رسیدگی جدی به مناطق پیرامونی شهر اهواز یک ضرورت است.

پیگیری سند مالکیت مناطق الحاق شده به طرح جامع

معاون امور عمرانی استانداری خوزستان با بیان اینکه این مناطق با موضوعات و مشکلات مختلفی روبه‌رو هستند، گفت: یکی از موضوعاتی که باید با اولویت و جدیت دنبال شود، سند مالکیت املاک و اراضی است که به طرح جدید جامع شهری اهواز اضافه شده‌اند.

عبیات تصریح‌کرد: برهمین اساس پیگیری‌های لازم از مراجع مسئول در حال انجام است تا منازل مسکونی و دیگر اراضی این مناطق سنددار شوند.

تعیین تکلیف درخصوص اتصال خیابان فلاح در کوی سیاحی به شبکه فاضلاب

وی همچنین با اشاره به اینکه ابتدای تیرماه از منطقه کوی سیاحی بازدیدهای میدانی با حضور کارشناسان حوزه عمرانی، آبفا و شهرداری صورت گرفت، گفت: معابر این منطقه به دلیل انباشت زباله ها و همچنین حفاری‌های صورت گرفته جهت احداث شبکه فاضلاب از نظر بهداشتی در وضعیت نامناسبی است.

معاون امور عمرانی استانداری خوزستان با تاکید بر اینکه برای ساماندهی این وضعیت اقداماتی از سوی شهرداری و آبفا صورت گرفته اضافه‌کرد: اما آنچه انتظار می‌رود، رسیدگی فوری و تسریع در برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای ارائه خدمات مطلوب به شهروندان است.

عبیات اضافه‌کرد: به‌همین منظور برای انجام اقدامات لازم، برنامه‌ریزی جدیدی صورت گرفت و طی تقسیم کاری که روز گذشته شد باید عملیات اجرایی شبکه فاضلاب خیابان فلاح در این منطقه طی ۲ هفته آینده آغاز شود.

وی با تاکید بر اینکه با پیگیری‌های انجام شده، انتخاب پیمانکار مربوط به شبکه فاضلاب این خیابان روز گذشته تعیین تکلیف شد، گفت: وجود یک کانال در وسط خیابان فلاح به محلی برای جمع آوری غیراستاندارد فاضلاب تبدیل شده که شهرداری اهواز قرار است از هفته آینده کار ساماندهی این کانال را شروع کند.

معاون امور عمرانی استانداری خوزستان خاطرنشان‌کرد: از شهرداری اهواز خواسته شد تا در روند ساماندهی این کانال از تعمیق دادن هرچه بیشتر آن در راستای حفظ ایمنی شهروندان و همچنین پیشگیری از حوادث احتمالی جلوگیری کند.

عبیات تصریح‌کرد: همچنین از شرکت آب و فاضلاب خواسته شد تا روند لوله‌گذاری برای جمع آوری فاضلاب خیابان فلاح و دیگر خیابان‌های فرعی آن جهت اتصال به شبکه را تسریع دهد.

وی با اشاره به موضوع انباشت زباله‌ها در کوی سیاحی که روز گذشته نیز یکی از موضوعات مورد اعتراض مردم بوده، ادامه داد: قرار شد شهرداری اهواز طی ۲ روز آینده با تامین نیروی انسانی و تجهیزات لازم ،در ارائه خدمات در این منطقه، سرعت بیشتری به خرج دهد.

ساماندهی گاومیش ها در کوی سیاحی

معاون امور عمرانی استانداری خوزستان بعضا گاومیش‌داری در کوی سیاحی را محلی برای امرار معاش شهروندان منطقه دانست و گفت: در هر صورت تامین آب مورد نیاز آنها و ایجاد شبکه اختصاصی فاضلاب در محلی مشخص برای نگهداری این احشام ضروری است.

وی ادامه داد: طی هفته آینده از سازمان جهادکشاورزی استان خواسته می‎‌شود تا در رابطه با این موضوع برنامه مشخصی را اعلام کند.

عبیات یادآورشد: برآوردهای اولیه نشان می‌دهد که در انتهای خیابان فلاح امکان ساماندهی و نگهداری گاومیش‌های موجود در این منطقه فراهم شود؛ اما در هر صورت این اقدام منوط به تکمیل برنامه‌ریزی‌های لازم از سوی سازمان جهادکشاورزی استان است.

بر اساس این گزارش، آخرین بازنگری مربوط به طرح جامع شهر اهواز پیش از ابلاغ آن مربوط به سال ۱۳۶۸ بود.

اجرای طرح جامع برای فراهم آوردن تسهیلات لازم و تامین نیازهای مختلف جامعه شهری است و تامین تمامی خدمات عمومی برای شهروندان در طرح جامع شهری پیش بینی شده است.

با تصویب طرح بازنگری، ۶ سکونتگاه غیررسمی شهر اهواز از جمله علی آباد، کوی سیاحی ، ملاشیه و عین۲به محدوده شهر اهواز اضافه شدند که همین امر خدمت رسانی دستگاه‌های ذیربط را به شهروندان این مناطق تسهیل می کند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.