حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

یکشنبه, ۵ تیر , ۱۴۰۱ Sunday, 26 June , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 3349 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 2 تعداد دیدگاهها : 10×
ساختار تولید برق از نیروگاه ها و سدهای خوزستان بازنگری و اصلاح می‌شود
05 شهریور 1400 - 16:15
شناسه : 3303
2

اهواز- پایگاه خبری جنوب آگاه- رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طرحی در مجلس برای برنامه‌ریزی سدها و نیروگاه های برق آبی در آستانه تصویب است گفت: برابر با این مصوبه مجلس ساختار تولید برق و مدیریت منابع آب از سدهای استان خوزستان بازنگری و اصلاح خواهد شد. به گزارش پایگاه […]

ارسال توسط :
پ
پ

اهواز- پایگاه خبری جنوب آگاه- رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طرحی در مجلس برای برنامه‌ریزی سدها و نیروگاه های برق آبی در آستانه تصویب است گفت: برابر با این مصوبه مجلس ساختار تولید برق و مدیریت منابع آب از سدهای استان خوزستان بازنگری و اصلاح خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری جنوب آگاه فریدون حسنوند روز جمعه در نشست شورای اداری استان خوزستان در محل استانداری اظهارداشت: حضور سرزده رئیس جمهوری در استان خوزستان به عنوان یک رفتار مردمی محسوب می شود که باعث سربلندی همه نیروهای انقلاب شد.

وی با بیان اینکه همه نمایندگان مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی پشتوانه و حامی دولت انقلابی و مردمی رئیس جمهوری جدید خواهند بود گفت: این حمایت قطعا باعث خدمتگزاری بهتر دولت به مردم و در نهایت سربلندی نظام خواهد شد.

حسنوند با اشاره به اینکه شخص رئیس جمهوری با موضوعات مربوط به استان خوزستان آشنایی بسیار خوبی دارد گفت: امیدواریم طی برنامه ریزی هایی که صورت می گیرد، بخش مهمی از مشکلات استان در آینده رفع و به رضایت بیشتر مردم منجر گردد.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسات مجمع نمایندگان با وزیر نیرو بیان داشت: با توجه به طرحی که در مجلس شورای اسلامی در حال تصویب است، ساختار نیروگاه های برق آبی و سدهای استان خوزستان بازنگری و اصلاح خواهد شد.

وی ادامه داد: در این راستا، نیاز مصرف برق صنایع موجود و همچنین دیگر صنایع سنگینی که در آینده برای استان خوزستان درنظر گرفته خواهد شد، پیش بینی می شود و سقف مصارف تعیین خواهد شد.

حسنوند بیان داشت: برای اینکه بتوانیم در آینده تولید برق در استان را برای مشترکین مختلف از جمله صنایع سنگین و خانگی تثبیت کنیم، طی افق چند ساله، سدها و نیروگاه های برق آبی خوزستان باید از تولید برای برای هشت تا ۹ ماه معاف شوند و ظرفیت این سدها در حوزه مدیریت منابع آبی بکارگیری شوند.

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این صورت ، خوزستان در ماه های گرم نیز مانند زمستان پر بارش می تواند به آب پایداری در بخش های کشاورزی، صنعت و شرب دسترسی داشته باشد.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی به طرح غدیر اشاره کرد و گفت: این طرح به عمده شهرهای استان خوزستان آبرسانی می کند که تکمیل این طرح نیازمند منابع مالی پایداری است.

وی  افزود: در این زمینه راهکاری کاربردی به وزیر نیرو پیشنهاد شد که بخشی عمده ای از درآمدهای مربوط به تولید برق از نیروگاه های برق آبی، به حوزه آب و در مجموع برای تکینل طرح های آبرسانی اختصاص یابد.

عضو مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی به ضرورت اجرای طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: اجرای این طرح می تواند علاوه بر امنیت غذایی کشور، به ایجاد فرصت های مناسب شغلی در استان منجر گردد.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی به طرح افزایش تولید اشاره کرد و گفت: این طرح می تواند منافع اقتصادی مهمی را برای استان و کشور درپی داشته باشد.

وی یکی از مهمترین لازمه های تحقق و کاربردی شدن این طرح را ایجاد مجتمع های پتروپالایش عنوان کرد و گفت: این طرح ها نیز می تواند از فروش خام نفت جلوگیری و به افزایش درآمدهای کارکنان مرتبط با این صنعت، دولت، سرمایه گذاران و پیمانکاران منجر گردد.

حسنوند توجه به طرح های زیست محیطی در استان خوزستان را ضروری عنوان کرد و گفت: باتوجه به وجود سدهای مهم در خوزستان باید موضوع آبخیزداری نیز همواره مورد توجه قرار گیرد.

وی همچنین به موضوع نگرانی های پیش آمده در خصوص قیمت گذاری خرما در استان خوزستان اشاره کرد و گفت: از وزیر جهادکشاورزی خواسته می شود تا در این رابطه با قیمت گذاری که از سوی شورای قیمت گذاری صورت می گیرد، نسبت به رفع نگرانی نخلدارن استان اقدام کند.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی به ایجاد مجتمع های پتروشیمی در استان خوزستان اشاره کرد و گفت: صنایع پایین دستی این مجتمع ها در استان خوزستان پیش بینی نشده است و باید در این خصوص برنامه ریزی کرد تا از خام فروشی محصولات جلوگیری شود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.