حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

پنج شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۱ Thursday, 19 May , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 3139 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 2 تعداد دیدگاهها : 10×
رییس جمهوری: مدیران استان خوزستان باید در استان مستقر باشند
05 شهریور 1400 - 16:19
شناسه : 3306
2

اهواز- پایگاه خبری جنوب آگاه- آیت الله رییسی : با توجه به شرایط خاص استان خوزستان و برای رفع مشکلات موجود نیازمند استقرار مدیران در استان هستیم و مدیران پروازی نمی توانند بر مشکلات استان فائق آیند. رییس جمهوری عصر جمعه در نشست شورای اداری استان خوزستان که در محل استانداری در حال انجام است […]

ارسال توسط :
پ
پ

اهواز- پایگاه خبری جنوب آگاه- آیت الله رییسی : با توجه به شرایط خاص استان خوزستان و برای رفع مشکلات موجود نیازمند استقرار مدیران در استان هستیم و مدیران پروازی نمی توانند بر مشکلات استان فائق آیند.

رییس جمهوری عصر جمعه در نشست شورای اداری استان خوزستان که در محل استانداری در حال انجام است گفت: مدیران پروازی باید از چرخه مدیریت استان خوزستان حذف شوند و به هیچ عنوان نمی پذیرم که مدیری در استان خوزستان پروازی باشد و این در برخی دیگر از استانها هم باید انجام شود و مدیران پروازی از چرخه مدیریت حذف شوند.

وی به سابقه هشت سال دفاع مقدس در استان خوزستان اشاره کرد و گفت : همانگونه که مردم و مسئولان استان خوزستان در هشت سال دفاع مقدس توانستند بر مشکلات فائق آیند اکنون نیز می توانند با برنامه ریزی و کار جهادی بر این مشکلات پیروز شوند و معتقدم مشکلات استان با تلاش مضاعف وکار جهادی قابل حل می باشد.

دکتر رییسی افزود: یکی از کارهایی که باید در  اولویت قرار گیرد نظارت علی الدوام بر کارهاست که بایستی با جدیت انجام شود؛ این نظارت هم باید از درون دولت انجام شود و مدیران دولتی نظارت قوی بر کارها شود البته دستگاههای نظارتی بیرون از دولت مانند دیوان محاسبات وسازمان بازرسی هم

وظیفه نظارتی خود را انجام خواهند داد که این نظارت برون سازمانی است.

رییس جمهوری بیان کرد: در صورت نظارت مدیران دستگاه ها بر امور اجرایی، قطعا شاهد اثرات و نتایج قابل لمس در امر خدمت به مردم خواهیم بود.

اشتغال جوانان اولویت کار دولت سیزدهم

وی موضوع اشتغال در استان خوزستان را یک اصل و اولویت دولت سیزدهم عنوان کرد و گفت: در همین راستا، طرح ها و مطالعات کاربردی در دست اقدام است که اجرایی شدن آنها با استقبال دولت همراه خواهد بود.

دکتر رئیسی با اشاره به ظرفیت ها و استعدادهای خوزستان در بخش کشاورزی اذعان کرد: در این زمینه باید توجه خاص و ویژه ای به استان خوزستان صورت گیرد تا از این طریق به رفع مشکلات موجود در حوزه اشتغال منجر گردد.

وی با تاکید بر اینکه در ارتباط با به کارگیری از ظرفیت های خالی صنایع و واحدهای تولیدی باید  اهتمام جدی صورت  گیرد ادامه داد: همچنین کارخانجات و واحدهای تعطیلی یا نیمه تعطیل باید در جهت تولید مجددا  احیا  و در چرخه اقتصاد قرار گیرند تا هم مشکل بیکاری جوانان حل شود و هم اقتصاد

کشور شکوفا شود.

رئیس جمهوری کشورمان با اشاره به وجود فهرست تهیه شده از ۱۰۰ واحد تولیدی استان که با مشکلات اولیه روبرو هستند گفت: موانع پیشرفت این واحدها باید رفع شود تا زمینه ایجاد فرصت های جدید شغلی در استان فراهم گردد.

وی به اهمیت ارزش افزوده و جلوگیری از خام فروشی با ایجاد صنایع پایین دستی پتروشیمی اشاره کرد و گفت: در صورت  توجه به این حوزه، امکان بهره مندی استان از فرصت های تازه در حوزه اشتغال را شاهد خواهیم بود.

آیت الله رییسی خاطرنشان کرد: موضوع صنایع تبدیلی و فرآوری در بخش کشاورزی نیز باید با جدیت دنبال و پیگیری شود؛ لذا این حوزه نیز زمینه ساز ایجاد فرصت های شغلی متعددی در استان خواهد شد.

وی به نگرانی های پیش آمده در زمینه قمیت گذاری خرما هم  اشاره کرد و گفت: خرما محصول استراتژی و مهمی است که امکان ایجاد صنایع تبدیلی متعددی را در استان دارد.

رییس دولت سیزدهم بیان داشت: وزیر جهادکشاورزی طی روزهای آینده در خصوص قیمت گذاری این محصول مهم استان تصمیم گیری خواهد کرد تا نگرانی های پیش آمده در بین نخلدارن  نیز رفع شود.

تکمیل طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقاممعظم رهبری در دستور کار دولت

رئیس جمهوری به ضرورت تکمیل طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری در استان خوزستان اشاره کرد و گفت: از معاون اول دولت خواسته می شود تا سریعا با تشکیل نشست های کارشناسی و تصمیم گیری برای تکمیل این طرح در استان برنامه ریزی لازم را در دستور کار قرار دهد.

وی بیان داشت: این طرح علاوه بر ایجاد فرصت های متعدد شغلی در استان، باعث رونق و رشد اقتصادی کشور و به خصوص استان خوزستان خواهد شد.

مدیریت آب در خوزستان امری ضروری است

آیت الله رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود به مسئله آب و مدیریت منابع آبی اشاره کرد و گفت: با وجود اینکه کشور با کمبود نزولات آسمانی روبرو شده اما مدیریت آب در استان خوزستان همواره باید با دقت و به شکل صحیح دنبال و در دستور کار قرار گیرد.

وی به ظرفیت شورای عالی آب برای رفع مشکلات مربوط به این حوزه به ویژه در استان خوزستان اشاره کرد و گفت: در این بین نیز، معتقد هستیم که مدیران باید با مردم حرف بزنند؛ لذا اگر محدودیتی اعمال می شود باید از پیش کشاورزان را در جریان بگذارند و اقناع سازی صورت گیرد.

رئیس جمهوری با بیان اینکه مدیران باید الگوی کشت مناسب در شرایط فعلی را برای کشاورزان تبیین کنند گفت: در این راستا از اتحادیه های مربوط به بخش کشاورزی باید استفاده شود.

وی از اتحادیه کشاورزان به عنوان بازوان دولت نام برد و گفت: باید در تصمیم گیری ها از چنین ظرفیتی استفاده شود تا از این طریق قشر کشاورز ضرر و زیانی را متحمل نشود.

اجرای طرح فاضلاب در خوزستان اولویت کار مدیران باشد

رئیس جمهوری همچنین به  ضروزت اجرای طرح های آب و فاضلاب در استان خوزستان اشاره کرد و گفت: این طرح ها در شهرستان اهواز به عنوان یک اولویت باید مورد پیگیری قرار گیرد تا در کوتاه ترین زمان ممکن، اجرایی و عملیاتی شوند.

وی بیان داشت: در این خصوص، اعتبارات لازم باید تخصیص داده شود تا عملیات اجرایی طرح ها با قوت انجام شود

آیت الله رئیسی با بیان اینکه به وزیر جهادکشاورزی ماموریت داده شده تا در زمینه محصولات کشاورزی برنامه ای مدون ارائه نماید تا دست دلالان قطع و کار کشاورزی با صرفه اقتصادی بیشتری برای کشاورز همراه باشد گفت: نباید اجازه داد که فعالیت های به شکل دلالی باعث ضرر و زیان کشاورزان شود.

وی به موضوع پیگیری خسارات کشاورزی در استان خوزستان اشاره کرد و گفت: پرداخت این خسارات مدتی است که به طول انجامیده شده که نباید پرداخت آن بیش از این طولانی شود.

خبر در حال تکمیل شدن است

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.