حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

یکشنبه, ۵ تیر , ۱۴۰۱ Sunday, 26 June , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 3354 تعداد نوشته های امروز : 5 تعداد اعضا : 2 تعداد دیدگاهها : 10×
بومی سازی بیش از ۲۵ هزار قطعه در دهه اخیر/تحقیق و توسعه شرط بقای صنایع
17 اسفند 1400 - 20:21
شناسه : 10301
0
مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان عنوان کرد:

جنوب آگاه/خوزستان مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان گفت: فولاد خوزستان توانسته در دهه اخیر بالغ بر ۲۵ هزار قطعه به ارزش حدود ۶۰۰ میلیون یورو را در داخل کشور بومی سازی کند. امین ابراهیمی امروز، ۱۷ اسفندماه در آیین افتتاح دومین نمایشگاه تخصصی فولاد در اهواز اظهار کرد: برای اجرای صحیح بومی سازی باید راهبردهای منسجم […]

ارسال توسط :
پ
پ

جنوب آگاه/خوزستان مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان گفت: فولاد خوزستان توانسته در دهه اخیر بالغ بر ۲۵ هزار قطعه به ارزش حدود ۶۰۰ میلیون یورو را در داخل کشور بومی سازی کند.

امین ابراهیمی امروز، ۱۷ اسفندماه در آیین افتتاح دومین نمایشگاه تخصصی فولاد در اهواز اظهار کرد: برای اجرای صحیح بومی سازی باید راهبردهای منسجم و یکپارچه ای برای تصمیم گیری و حرکت به سوی ایجاد دانش ساخت در سطح ملی وجود داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری جنوب آگاه، وی افزود: تحقیق و توسعه دو بال رشد و شرط بقای بنگاه های صنعتی هستند. توجه به بومی سازی، بخش مهمی از تحقیق و توسعه را در بر گرفته است و همکاری دو قطب تحقیق و توسعه یعنی دانشگاه و صنعت به تولید علم و دانش فنی منجر خواهد شد.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان با بیان اینکه در بلندمدت تنها راه دستیابی به رشد صنعتی، توجه به دانش است، گفت: بومی سازی قطعات و تجهیزات، علاوه بر جلوگیری از خروج ارز از کشور باعث خود باوری، ایجاد اشتغال، انگیزه برای شرکت های دانش بنیان و در نهایت، حرکت و پویایی صنعت خواهد شد.

ابراهیمی افزود: وقتی یک کشور نتواند اهرم های فنی لازم را برای فراگیری و تبدیل دانش های فنی تامین کند، امکان تسلط بر فرایند بومی سازی داخلی میسر نخواهد شد.

وی با اشاره به نگاه بنیادی شرکت فولاد خوزستان به مساله بومی سازی اظهار کرد: در این راستا از بدو تاسیس شرکت، گروهی تحت عنوان مدیریت ساخت و سفارشات با هدف بومی سازی قطعات راه اندازی شد.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان عنوان کرد: مجموعه ساختاری این گروه از نقطه ابتدایی بر پایه سفارشات، طراحی به روش مهندسی معکوس، استعلام ساخت و کیفیت و کنترل کیفیت بوده است.

ابراهیمی افزود: به همین منظور، فولاد خوزستان بخشی از تجهیزاتی که امکان ساخت آن ها در داخل کشور امکان پذیر است را در نمایشگاه های مختلف معرفی کرده تا با افراد حقیقی و حقوقی که توانایی ساخت و تولید آن را دارند همکاری داشته باشد.

وی تصریح کرد: فولاد خوزستان توانسته در دهه اخیر بالغ بر ۲۵ هزار قطعه به ارزش حدود ۶۰۰ میلیون یورو را در داخل کشور بومی سازی کند. همچنین، قطعاتی که در داخل کشور بومی سازی می شوند از لحاظ صرفه اقتصادی بسیار جایگاه خوبی را برای مجموعه های فولادی دارد و ۴۰ تا ۶۰ درصد هزینه کمتری را نسبت به مشابه خارجی دارند.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان گفت: در سال جاری دو هزار و ۲۵۰ قطعه به ارزش بالغ بر ۳۲۰ میلیارد تومان و با رشد حدود ۱۷ درصدی نسبت به سال ۹۹ بومی سازی شد.

ابراهیمی با اشاره به مهمترین دستاوردهای شرکت افزود: ساخت پاتیل LF در فولاد خوزستان و اجرای طرح پرد فولاد شادگان برای اولین بار در کشور توسط فولاد خوزستان انجام شد. همچنین در سال گذشته بالغ بر ۶۷۴ قطعه برای اولین بار در کشور در فولاد خوزستان بومی سازی شد.

وی با اشاره به بی نیاز بودن از تامین قطعات مکانیکی از خارج کشور گفت: در بخش قطعات مکانیکی بالغ بر ۹۸ درصد از این قطعات موردنیاز در داخل کشور تامین می شود و در این حوزه وابستگی به خارج از کشور به صورت کامل قطع شده است.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان در پایان افزود: یکی از مهمترین راهبردهای شرکت فولاد خوزستان، مشارکت با شرکت های دانش بنیان، دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و استفاده از محصولات تولیدکنندگان داخلی است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.