سرپرست اداره‌کل مدیریت بحران استانداری خوزستان آخرین وضعیت بازسازی مناطق آسیب‌دیده از زلزله مسجد سلیمان و مناطق آبگرفته بندر امام را تشریح کرد.

شهاب صدیقی در حاشیه نشست قرارگاه مسکن خوزستان که امروز (۹ تیرماه) برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز در جلسه قرارگاه مسکن خوزستان، بحث بازسازی مناطق زلزله زده مسجد سلیمان و مناطق آبگرفته بندر امام مطرح و پیگیری شد.

به گزارش جنوب آگاه ، وی افزود: بحث جابه‌جایی ۲۵۵ واحد از منازلی که در مناطق آلوده به نفت و گاز مسجدسلیمان قرار داشت مطرح شد که اکنون این تعداد واحد آماده شده است و ساکنان این منازل باید به واحدهای جدید ساخته شده در شهرک ولی‌عصر نقل مکان کنند.

سرپرست اداره‌کل مدیریت بحران استانداری خوزستان تصریح کرد: هماهنگی‌های لازم انجام شده تا ساکنان این ۲۵۵ واحد تا پایان مردادماه به منازل جدید منتقل شوند.

صدیقی با اشاره به احداث شهرک امام رضا در مسجدسلیمان نیز گفت: اجرای شبکه برق در این شهرک یکی از مسائلی بود که با پیگیری‌های انجام‌شده، شبکه برق شهرک اجرایی شده است. قرار است شرکت آبفا خوزستان نیز در مدت ۴۵ روز نسبت به احداث شبکه فاضلاب این شهرک اقدام کند.

وی افزود: برنامه زمان‌بندی اتمام اقدامات زیرساختی از جمله فاضلاب و گاز در شهرک امام رضا به شکلی است که بتوانیم در نیمه ابتدایی امسال شاهد اتمام کارها در شهرک امام رضا باشیم.

سرپرست اداره‌کل مدیریت بحران استانداری خوزستان با اشاره به بحث پرداخت هزینه انشعابات برق برای آسانسورهای منازل شهرک ولی‌عصر گفت: قرار است تقاضای آن از سوی بنیاد مسکن ارائه شود و اداره برق نیز بر اساس این درخواست، اقدام به انجام پروژه کند.

صدیقی با اشاره به بحث پرداخت تسهیلات برای بازسازی واحدهای آب‌گرفته در بندر امام تصریح کرد: پرداخت تسهیلات به این واحدها، امروز بانک به بانک مورد بررسی قرار گرفت. استاندار خوزستان دستوراتی برای تسریع در روند پرداخت تسهیلات از سوی بانک‌ها ارائه کرده است تا بتوانیم پاسخگوی متقاضیان باشیم و به روند بازسازی سرعت ببخشیم.

وی افزود: در بحث تحویل اراضی در بندر امام، میان بنیاد مسکن و اداره‌کل راه و شهرسازی هماهنگی‌های لازم انجام شده است و مساله‌ای در این زمینه وجود ندارد.

سرپرست اداره‌کل مدیریت بحران استانداری خوزستان با اشاره به آخرین وضعیت منازل ۱۷۶ واحدی کمیته امداد در بندر امام افزود: ساخت این واحدها به اتمام رسیده است و برای زیرساخت‌های مورد نیاز این واحدها باید اقداماتی توسط قرارگاه امام علی در بحث آب و فاضلاب این واحدها انجام شود. احداث ایستگاه انتقال و جمع‌آوری فاضلاب یکی دیگر از مسائلی است که باید پیش از به بهره‌برداری رسیدن این واحدها انجام شود.

صدیقی گفت: این کار قرار است در یک برنامه کوتاه مدت توسط آبفا استان خوزستان اجرایی شود تا در شهریورماه شاهد سکونت در این واحدها باشیم.

انتهای پیام